اخبار

کشور در تولید مرغ امسال به خودکفایی پایدار می‌رسد

در سال گذشته یک میلیارد و ۵۶۰ میلیون قطعه جوجه ریزی در ۱۸ هزار و ۳۰۰ واحد مرغداری کشور انجام شده است و در سال ۱۴۰۳ کشور در تولید مرغ به خودکفایی پایدار می رسد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمد ابراهیم حسن نژاد  معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی با بیان اینکه در سال گذشته یک میلیارد و ۵۶۰ میلیون قطعه جوجه ریزی در ۱۸ هزار و ۳۰۰ واحد مرغداری کشور انجام شده است، تاکید کرد که در سال ۱۴۰۳ کشور در تولید مرغ به خودکفایی پایدار می رسد.
وی تصریح کرد که برنامه ریزی شده است که با افزایش تولید مرغ ذخایر استراتژیک کشور از محل تولید داخل انجام شود و مازاد تولید هم به کشورهای دیگر صادر شود. به گفته این مسئول از ابتدای سال ۱۴۰۳ حدود ۴ هزار تن مرغ به کشورهای دیگر صادر شده است و تولید مرغ هم از ۲.۶ میلیون تن عبور کرده است.
وی وضعیت تولید تخم مرغ کشور را بیش از نیاز کشور عنوان کرد و گفت که در سال گذشته با تولید یک میلیون و ۱۳۰ هزار تن تخم مرغ در کشور ۱۳۹ هزار تن هم به کشورهای دیگر صادر شد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی افزود که برنامه ریزی شده است که امسال با افزایش تولید تخم مرغ میزان صادرات به ۱۶۰ هزار تن برسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *