اخبار

رشد چشمگیر سرانه مصرف تخم مرغ

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: بنابر آمار طی سال های اخیر، سرانه مصرف تخم مرغ با ۳ کیلو افزایش به ۱۵ کیلو رسیده است.

سرانه مصرف تخم مرغ به میزان مصرف تخم مرغ توسط هر فرد در یک جامعه یا کشور اشاره دارد. این اندازه‌گیری می‌تواند به میزان مصرف تخم مرغ در یک سال یا در یک بازه زمانی دیگر اشاره کند. مصرف تخم مرغ به عنوان یک منبع عالی پروتئین و مواد مغذی مهم برای بدن شناخته شده است. با افزایش سطح آگاهی در مورد اهمیت تغذیه سالم، بسیاری از کشورها تلاش می‌کنند تا مصرف تخم مرغ را ترویج دهند و اطمینان حاصل کنند که مردم به مقدار مناسبی از این منبع غذایی مهم دسترسی داشته باشند.

حمیدرضا کاشانی رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: نرخ کنونی هرکیلو تخم مرغ درب مرغداری ۴۸ تا ۴۹ هزار تومان است که بدلیل افزایش هزینه های تولید بعداز ۵ ماه کماکان پیگیر اصلاح قیمت تخم مرغ هستیم.

به گفته او، برآوردها حاکی از آن است که تولید دی ماه به ۱۱۰ هزارتن برسد که با احتساب سرانه مصرف حداقل ۵ هزارتن از این میزان مازاد بر نیاز کشور است.

کاشانی ادامه داد: بنابر آمار سرانه کنونی مصرف تخم مرغ به ۱۵ کیلو رسیده که براین اساس طی سال های اخیر ۳ کیلو رشد داشته است.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن درباره آخرین وضعیت صادرات تخم مرغ گفت: بنابر آمار از ابتدای سال ۱۰۵ هزارتن تخم مرغ صادر شده است و کماکان ماهانه ۴ هزارتن تخم مرغ صادر می شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *