اخبار

توضیح درباره گرانی مرغ / علت چیست؟

علی ابراهیمی، مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ایران درباره چرایی گرانی مرغ گفت: با توجه به برنامه تولید این افزایش قیمت را منطقی نمی‌دانیم زیرا میزان تولید کاهش نیافته است.

افزایش قیمت مربوط به کمبود تولید نیست

وی با تاکید بر اینکه صعودی شدن نرخ گوشت مرغ به تولید بر نمی‌گردد، افزود: اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ایران مسؤول تأمین مرغ زنده بوده و در ادامه اینکه پس از ذبح چه اتفاقی رخ می‌دهد با این اتحادیه نیست.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ایران ادامه داد: آمار جوجه‌ریزی در کشور از خرداد ماه تا کنون بین ۱۲۸ تا ۱۳۲ میلیون قطعه بوده است؛ بنابراین تنش در تولید به وجود نیامده است.

ابراهیمی با بیان اینکه مشکلی هم در حوزه بیماری طیور نداشتیم، اظهار کرد: اگر معدوم سازی رخ داده محدود بوده و فراگیر نبوده که در بازار تأثیر منفی داشته باشد.

یک شایعه

در هشتمین نمایشگاه دام، طیور و آبزیان یکی از اعضای کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست عنوان کرد، برای نمایندگان خانه ملت پیامکی مبنی بر کاهش جوجه‌ریزی ارسال شده و این که در ادامه در بازار با کاهش عرضه مواجه خواهیم بود.

محمدابراهیم حسن نژاد، معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی در واکنش به این مساله آن را شایعه دانسته و عنوان کرد، جوجه‌ریزی به اندازه کافی انجام شده و در حوزه تأمین گوشت مرغ در آینده مشکلی وجود نخواهد داشت. وی گفت که این موضوع به راحتی انجام نشد و با دشواری‌هایی همراه بود اما با تلاش بر اساس نیازمندی بازار جوجه‌ریزی انجام شده و حاشیه سازی فعلی صحت ندارد. هم اکنون جوجه‌ریزی به ۱۲۷ تا ۱۳۰ میلیون قطعه رسیده است و بر این اساس در آینده هیچ گونه کمبودی برای تأمین گوشت مرغ نخواهیم داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *