اخبار

از کجا بفهمیم مرغ هورمونی است یا خیر؟

برخی از مرغ های بازار هورمونی هستند که برای سلامت افراد ضرر دارند، در این مطلب به بررسی نحوه تشخیص مرغ هورمونی از مرغ غیرهورمونی پرداخته ایم که در ادامه خواهید خواند.

به گزارش سلام نو، هنگام خرید مرغ به سینه مرغ دقت کنید. هرچه خط های سفید روی سینه مرغ بیشتر باشد یعنی مرغ در مدت زمان کوتاه تری رشد کرده و هورمونی است و چربی آن بالاست. مرغ های هورمونی نسبت به مرغ های طبیعی از ویژگی های کمتری برخوردار هستند و ممکن است در سلامتی ما هم اختلال ایجاد کنند. به همین دلیل لازم است که در خرید این نوع مرغ ها دقت کنیم و مراقب باشیم که با خریدن این مرغ ها به سلامتی خود آسیب نزنیم.

مرغ یکی از مواد غذایی است که هر روز توسط خانوار های خریده و مصرف می‌شود. شاید شما هم در طول زندگی خود بعد از خرید مرغ ممکن است به این پی ببرید که مرغی که خریده اید فاسد است. در اینجا قصد این را نداریم که به بررسی چگونگی تشخیص مرغ فاسد از غیر فاسد بپردازیم  بلکه می خواهیم به شما آموزش دهیم که چگونه می توانیم به تشخیص مرغ هورمونی و غیر هورمونی بپردازیم. مرغ های هورمونی نسبت به مرغ های طبیعی از ویژگی های کمتری برخوردار هستند و ممکن است در سلامتی ما هم اختلال ایجاد کنند. به همین دلیل لازم است که در خرید این نوع مرغ ها دقت کنیم و مراقب باشیم که با خریدن این مرغ ها به سلامتی خود آسیب نزنیم.

در وهله اول باید گفت که مرغ های هورمونی نسبت به مرغ های سالم و غیر هورمونی وزن بالا تری دارند، اما این تنها نشانه شناخت مرغ های هورمونی از غیر هورمونی نیست و برخی از مرغ های سالم و طبیعی نیز ممکن است از وزن های بالاتری برخوردار باشند اما باید گفت که ویژگی های دیگری نیز برای شناخت مرغ های هورمونی مانند حجم چربی وجود دارد.

اما چگونه باید فهمید مرغی که خریده ایم هورمونی است یا نه ؟

اولین چیز که در موقع خرید باید به آن دقت کنید حجم گوشت مرغ است. مرغ های هورمونی و ناسالم به دلیل نیاز به رشد سریع طبیعتا از وزن بالاتری برخوردارند. اما اگر این معیار شما را در تمیز دادن مرغ هورمونی از غیر هورمونی کمک نکرد بهتر است به سراغ معیار بعدی برویم یعنی حجم چربی.

مرغ های هورمونی دارای چربی بالای هستند و یکی از راه های پیدا کردن آن بررسی خط های سفید روی سینه مرغ است؛ هرچه این خط های سفید بیشتر باشند در واقع نشان از تزریق هورمون بیشتر برای رشد سریع تر آن است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *